1. خانه
 2. مجله لوازم خانگی
 3. تعمیر ماشین لباسشویی
 4. تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز – تعمیرات لباسشویی aeg

تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز – تعمیرات لباسشویی aeg

تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز

لباسشویی آاگ یکی از بهترین محصولات موجود در بازار لوازم خانگی کنونی است. اما با این حال، این دستگاه نیز مانند هر وسیله برقی دیگر ممکن است به دلیل عدم استفاده صحیح، خراب شود و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز ضرورت پیدا کند. اگر ماشین لباسشویی شما اخیرا دچار مشکل شده است و نمی دانید چگونه برای حل ایرادات دستگاه اقدام کنید، به شما پیشنهاد می دهیم این مقاله را تا پایان با دقت بخوانید.

خدمات کوشا یک مرکز تخصصی برای ارائه خدمات نصب و سرویس ماشین لباسشویی در شیراز است که به همواره آماده خدمت رسانی به شما مشتریان محترم می باشد. کافیست از طریق شماره تلفن های (09179179092 – 09179173392) با کارشناسان ما تماس بگیرید یا اینکه درخواست خود را به صورت آنلاین در وبسایت ثبت کنید. تعمیرکاران مرکز تخصصی تعمیرات آاگ خدمات کوشا فورا به محل اعزام می شوند و از نزدیک، دستگاه شما را مورد ارزیابی قرار می دهند. به این ترتیب دیگر نیاز به حمل و جابجایی ماشین لباسشویی و پرداخت هزینه های جابجایی نخواهید داشت.

 

چه زمانی برای تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز با خدمات کوشا تماس بگیریم؟

ممکن است مشکلاتی برای لباسشویی شما پیش آید که نیاز به تعمیرات لباسشویی آاگ داشته باشید. برخی از رایج ترین مشکلات لباسشویی آاگ را در ادامه لیست کرده­ایم.

 • حل نشدن پودر در آب
 • خاموش شدن ناگهانی لباسشویی در حین کار
 • عدم توقف آبگیری یا تخلیه نکردن آب
 • نشت آب از دستگاه
 • روشن نشدن لباسشویی آاگ
 • گرم نکردن آب و خرابی هیتر
 • ایجاد سر و صدای غیر عادی در حین اجرای برنامه شستشو
 • استشمام بوی سوختگی از دستگاه بعد از روشن کردن
 • عدم آبگیری یا عدم جریان آب در لباسشویی
 • قطع برنامه شستشو بعد از آبگیری

به یاد داشته باشید که حتی کوچکترین ایرادات ماشین لباسشویی که به ظاهر ساده و جزئی به نظر می رسند نیز نباید مورد بی توجهی قرار بگیرید. ایرادات جزئی در صورت عدم رسیدگی به موقع ممکن است سبب بروز آسیب جدی به دستگاه شوند.

بنابراین، توصیه می شود با مشاهده اولین نشانه های خرابی ماشین لباسشویی، فورا به نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز مراجعه کنید و از خدمات تخصصی این مجموعه استفاده نمایید.

چه زمانی برای تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز با خدمات کوشا تماس بگیریم؟

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی آاگ چقدر است؟

خرابی لباسشویی ها صرف نظر از اینکه روند زندگی روزمره را مختل می کند، موجب به بار آمدن هزینه های سنگین تعمیرات نیز می شود. معمولا کسانی که با خرابی ماشین لباسشویی مواجه می شوند، اولین سوالی که می پرسند، این است که هزینه تعمیر چقدر است؟

گاها برخی تعمیرگاه ها، قیمت های نجومی برای ارائه خدمات خود در نظر می گیرند که افراد را از انجام تعمیرات لوازم خانگی، پشیمان می کنند. تعمیرگاه مرکزی آاگ خدمات کوشا با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی امروزی، تعرفه های مقرون به صرفه را برای ارائه خدمات خود در نظر می گیرد.

ضمن اینکه ابتدا تعمیرکاران خود را به محل اعزام می کند تا از نزدیک دستگاه شما را عیب یابی نموده و هزینه های احتمالی را برآورد کنند. به این ترتیب شما می توانید هزینه های تعمیرات مطلع شوید و بر اساس بودجه خود تصمیم بگیرید که می خواهید این کار را انجام بدهید یا خیر.

هزینه تعمیرات و ارائه خدمات در مرکز خدمات کوشا برابر با نرخ مصوب اتحادیه و حتی کمتر از تعرفه مشخص شده در نظر گرفته می شود.

 

تعمیر لباسشویی آاگ AEG در محل

ماشین های لباسشویی جزو لوازم خانگی سنگین و حجیم به شمار می رود و جا به جایی آن نیاز به پرداخت هزینه های سنگین حمل و نقل دارد. این در حالی است که امکان آسیب دیدگی در حین جا به جایی لباسشویی نیز وجود دارد و ممکن است خسارت های زیادی به دستگاه شما وارد شود.

توجه داشته باشید که ترافیک و شلوغی ها نیز وقت زیادی از شما می گیرد. با  توجه به تمامی مشکلات فوق، بهترین راه حل برای دریافت تعمیرات لباسشویی آاگ در شیراز، درخواست تعمیرکار در محل است. برای استفاده از خدمات در محل، کافیست با خدمات کوشا فارس تماس گرفته و از آنها بخواهید تا به منزل شما بیایند و از نزدیک، ماشین لباسشویی شما را بررسی کنند.

مزایای استفاده از خدمات تعمیر در محل عبارتند از:

 • جلوگیری از آسیب دیدگی دستگاه
 • صرفه جویی در زمان
 • عدم نیاز به جا به جایی ماشین لباسشویی
 • صرفه جویی قابل توجه در هزینه

تعمیر لباسشویی آاگ AEG در محل

ایرادات متداول ماشین لباسشویی آاگ و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز

آبریزش دستگاه

ممکن است با این مشکل رایج ماشین لباسشویی آاگ رو برو شده باشید که در زیر دستگاه، آب جاری است. به عبارت دیگر ماشین لباسشویی شما دچار آبریزش شده است. علت این مسئله را می توان در فرسودگی و پارگی شیلنگ ‌های ورودی و خروجی، خرطومی اتصال جا پودری به دیگ یا پارگی لاستیک دور در دستگاه جست ‌و جو کنید.

بهترین راه حل این است که قطعات معیوب را با نمونه های کاملا جدید، جایگزین کرد. برای بررسی بیشتر موضوع حتما با ما تماس بگیرید.

 

جمع شدن آب داخل دیگ

اگر شیر برقی یا والید سنسور دستگاه دچار ایراد فنی شده باشد، احتمالا با مشکل جمع شدن آب داخل مخزن لباسشویی مواجه می‌ شوید. اگر شیر برقی ماشین لباسشویی فرسوده شده باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد، بهتر است از تعمیرکاران آشنا به تعمیرات لباسشویی آاگ کمک بگیرید.

 

نچرخیدن دیگ لباسشویی

عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل افتادن تسمه لباسشویی رخ بدهد. همچنین این احتمال نیز وجود دارد که دینام دستگاه ایراد داشته باشد. ایراد بلبرینگ لباسشویی یا کاسه نمدی خراب نیز می توانند علت های دیگری برای بروز چنین مشکلی باشند. بهتر است وضعیت موتور و دیگ توسط تعمیرکاران حرفه ای و متخصص بررسی شوند.

 

صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کردن

اگر ماشین لباسشویی شما در حین کار، صدای بلندی ایجاد می کند، به احتمال زیاد بارگیری بیشتر از ظرفیت دستگاه انجام گرفته است. اگر مشکل از بارگیری حجم لباس نیست،  تکنسین ها، قطعات اصلی از جمله بلبرینگ، شفت، سه‌نظام و… را مورد بررسی قرار می دهند تا علت را شناسایی و برطرف نمایند.

 

تکان خوردن بیش از حد

خرابی کمک ‌فنر ها، شایع ترین علت لرزش و تکان خوردن غیر عادی ماشین لباسشویی می باشد. عمر مفید کمک فنر ها معمولا ۱۰ سال است. از این رو برای افزایش عمر کمک‌ فنر ها باید به میزان ظرفیت دستگاه توجه ویژه داشته باشید و متناسب با آن، ماشین لباسشویی را بارگیری نمایید.

تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز

آبگیری نکردن لباسشویی

عدم آبگیری ماشین لباسشویی آاگ ممکن است به جهت رسوب گرفتن شیر آب یا آسیب دیدگی شیلنگ ورودی و حتی پیچ خوردگی لوله باشد. در این شرایط اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که شلنگ ورودی را به دقت بررسی کنید و از وضعیت سلامت آن اطمینان خاطر کسب نمایید.

اگر شلنگ دستگاه دچار آسیب شده باشد و نیاز به تعویض این قطعه ضرورت داشته باشد، بهتر است به نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز مراجعه کنید و یک نمونه جدید را خریداری نمایید.

نکته مهم دیگر این است که فیلتر های موجود در شلنگ ورودی آب را بررسی نمایید تا مسدود نشده باشند. برای تمیز کردن فیلتر و رفع انسداد می توانید از راهنمای فارسی لباسشویی استفاده کنید. توجه داشته باشید که سطح فشار آب ورودی نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 

قطع نشدن آبگیری لباسشویی

قطعات هیدرواستات، تایمر و شیر برقی وظیفه تنظیم سطح آب را به عهده دارند. بدیهی است که بروز مشکل در هر یک از این قطعات باعث می شود تا کارایی ماشین لباسشویی مختل شود. یکی از پیامد های جدی ناشی از خرابی قطعات مذکور، افزایش میزان آبگیری خواهد بود. این، یک مشکل جدی است که الزاما باید توسط تعمیرکار آشنا به تعمیرات لباسشویی آاگ تعمیر شود.

 

متوقف شدن تایمر لباسشویی

تایمر لباسشویی آاگ متشکل از قطعات متعددی از جمله چندین چرخ‌ دنده حساس، ولوم چرخنده، موتور تایمر تنظیم و پلاتین ‌های قطع و وصل می باشد. گیر کردن یا اتصالی کردن تایمر یکی از شایع ترین ایرادات فنی در لباسشویی آاگ است که از سمت صاحبان دستگاه گزارش می شود.

در نظر داشته باشید که برای افزایش عمر تایمر، باید ولوم را فقط در جهت عقربه ‌های ساعت بچرخانید.

 

برق داشتن بدنه لباسشویی

خرابی سیستم انتقال برق ماشین لباسشویی می تواند به شکل برق داشتن بدنه دستگاه، مشاهده شود. بسیار مهم و حیاتی است که در سیم ارت اتصال ایجاد نشده باشد زیرا در این صورت باید از خدمات ارائه شده توسط تعمیرکاران حرفه ای استفاده کنید.

این احتمال نیز وجود دارد که موتور لباسشویی دچار سوختگی یا اتصالاتی شده باشد. علاوه بر همه اینها باید لولای درب از نظر شکستگی، مورد بررسی قرار بگیرد.

برق داشتن بدنه لباسشویی

ارور ها و خطا های لباسشویی AEG

ارور F9 و C9 در لباسشویی آاگ

در صورت عدم تعادل دستگاه حین چرخش، این کد خطا بر روی نمایشگر نشان داده می شود.

 

ارور E10 و E11 و C1 لباسشویی آاگ

مشکل در آبگیری و زهکشی دستگاه باعث نمایش این کد خطا می شود.

 

ارور E20 و E21  و C2 لباسشویی آاگ

در صورتی که قسمت تخلیه لباسشویی ایراد داشته باشد، بدون تردید، این ارور را مشاهده خواهید کرد. همچنین زمانی که درام دستگاه نمی ‌چرخد و یا مشکلات پمپ تخلیه وجود دارد نیز، چنین کد خطایی را بر روی نمایشگر می بینید.

 

ارور E30 و C3 لباسشویی آاگ

جمع شدن آب در قسمت پایین لباسشویی آاگ علت چنین کد خطایی می باشد.

 

ارور E40 و E41 لباسشویی آاگ

ایراد در درب دستگاه موجب نمایش این ارور می شود. کافیست از بسته بودن درب دستگاه اطمینان خاطر کسب کنید و یا قفل درب را چک کنید. وارد شدن فشار به در دستگاه هنگام کار، خیس شدن و خرابی میکروسوئیچ و آسیب ‌دیدگی برد دستگاه مهمترین دلایل نمایش ارور E40 هستند.

به طور معمول، عمر مفید میکروسوئیچ بیش از ۵ سال است و پس از گذشت این مدت زمان بهتر است این قطعه را تعویض کنید. برای دریافت خدمات تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز باید از تعمیرکار حرفه ای کمک بخواهید.

 

ارور E6 و E60 لباسشویی آاگ

این کد گزارش می کند که گرمایش لباسشویی ایراد پیدا کرده است.

 

ارور E90 لباسشویی آاگ

خرابی قسمت الکترونیکی و برد ماشین لباسشویی علت نمایش این کد خطا است.

 

ارور EH1 و EH2 و EH3 لباسشویی آاگ

ارور EH به طور کلی به مشکلات مربوط به منبع تغذیه اشاره دارد.

EH1ایراد در فرکانس منبع تغذیه

EH2اشاره به بالا بودن ولتاژ تغذیه

EH3اشاره به پایین بودن ولتاژ تغذیه

 

نگهداری درست از لباسشویی آاگ

 • لباسشویی آاگ به فاصله 5 سانتی متر از دیوار نصب شود.
 • عدم چرخش ولوم یا تایمر لباسشویی خلاف جهت.
 • عدم تغییر ولوم ماشین لباسشویی حین کار.
 • اطمینان از بسته بمدن درب لباسشویی آاگ در حین کار.
 • تمیز کردن فیلتر در فواصل زمانی کوتاه مدت
 • پس از اتمام کار به مدت یک ربع الی نیم ساعت، درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا فضای داخلی دستگاه خشک شود و از زنگ زدن ماشین لباسشویی آاگ جلوگیری به عمل بیاید.
 • قسمت ‌های لاستیکی ماشین لباسشویی بعد از اتمام فرایند شستشو خشک شوند.
 • آرام باز و بسته کردن درب لباسشویی به دلیل حساسیت بالای دستگاه
 • اجتناب از استفاده از پودر غیر استاندارد و دارای کف زیاد.
 • ازبسته بودن زیپ لباس‌ ها و نبود اشیاء اضافی در جیب لباس‌ ها اطمینان خاطر کسب کنید.
 • تراز بودن ماشین لباسشویی آاگ

نگهداری درست از لباسشویی آاگ

تعمیر ماشین لباسشویی aeg قدیمی

اگر صاحب یک ماشین لباسشویی آاگ قدیمی هستید و دستگاه شما ایراد پیدا کرده است، نگران نباشید. متخصصین حرفه ای و کار آزموده در نمایندگی  تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز آماده خدمت رسانی به شما همشهریان محترم می باشند. وقت را تلف نکنید و همین الان برای دریافت خدمات تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی یا کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

تعمیر برد ماشین لباسشویی aeg

برد لباسشویی آاگ، مغز کنترل کننده دستگاه به شمار می رود. این قطعه، عملکرد کلی ماشین لباسشویی را کنترل می کند و در صورتی که دچار ایراد شود، کارایی دستگاه کاهش پیدا کرده و از کار می­ افتد. با توجه به اینکه برد الکترونیکی از قطعات گران قیمت و حساس در این دستگاه به شمار می رود، باید توسط افراد حرفه ای و متخصص مورد بررسی قرار بگیرید.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی آاگ با داشتن افراد متخصص و حرفه ای آماده خدمت رسانی به شما مشتریان محترم می باشد.

خرابی برد لباسشویی آاگ معمولا به شکل نشانه های زیر، خود را نشان می دهد.

 • ماشین لباسشویی طبق برنامه، فرایند شستشو را انجام نمی‌ دهد و در اجرای برنامه ها به طور نامناسب عمل می کند.
 • پنل جلویی ماشین لباسشویی به خوبی عمل نمی کند و تایمر دستگاه خاموش می شود.
 • اتصالات برقی روی بدنه ماشین لباسشویی ایجاد می شود.
 • کد خطا بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود.

هزینه تعمیرات برد لباسشویی آاگ بر اساس فاکتورهای مختلفی براورد می شود. برای اینکه هزینه تعمیرات برد به طور تخمینی محاسبه گردد، تعمیرکار باید برد را از دستگاه خارج کند و به سوالات زیر پاسخ دهد:

 • آیا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سوخته است و نیاز به تعویض دارد؟
 • آیا برد قابل تعمیر است؟
 • علت خرابی و ایراد برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آآگ چیست؟
 • کدام یک از اجزای از برد معیوب شده است؟
 • آیا قطعه معیوب در برد قابل تعمیر است یا باید تعویض شود.

تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز

تعمیر تایمر لباسشویی aeg

وظیفه‌ی کنترل تمامی عملکرد ها در ماشین لباسشویی بر عهده تایمر دستگاه است. تایمر ها دارای مکانیزم پیچیده ای هستند و سیم‌ های زیادی به تایمر دستگاه متصل می باشد. از آنجایی که تایمر وظیفه تنظیم اعمال ماشین لباسشویی را بر عهده دارد، باید عیب یابی آن را توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام بدهید.

جالب است بدانید که از سری 7 ماشین لباسشویی آاگ ، تایمر جای خود را به برد الکترونیکی داده است. در صورتی که تایمر لباسشویی آاگ دچار مشکل شده باشد، متخصصان ما در مجموعه خدمات کوشا اماده خدمت رسانی به شما همشهریان محترم در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG در شیراز می باشند. کافیست با شماره های 09179179092 – 09179173392 تماس بگیرید.

نوشته قبلی
تعمیر یخچال ال جی در شیراز – نمایندگی تعمیرات یخچال LG
نوشته بعدی
مرکز تعمیر یخچال امرسان در شیراز در محل و منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست